شنبه تا چهارشنبه : 16:00 - 08:00
info@hirmandinvestment.com
0428 7724 98+

طرح برگزاری دوره های فنی و مهندسی در دانشگاه علم و صنعت

طرح برگزاری دوره های فنی و مهندسی در دانشگاه علم و صنعت

اطلاعات پروژه

شرح پروژه

مقدمه:

امروزه بسیاری از کارخانجات و شرکت های صنعتی، نیازمند افراد متخصص و کار بلد در رشته های تخصصی مختلفی هستند و در مصاحبه های کاری به دنبال جذب نیروی کارآمد و آموزش دیده می باشد. از این رو بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان به دنبال کلاس های تخصصی پر کاربردی هستند که بتوانند در هنگام مصاحبه از بقیه افراد متمایز باشنداز این رو جهت یادگیری چنین دوره های تخصصی به دنبال کلاس های مفید و پر کاربردی می باشند. در شهر تهران آموزشگاه های فنی و مهندسی به وفور وجود دارند و هر کدام جهت برگزاری چنین دوره هایی در تلاش می باشند. این موسسات با انگیزه های مختلفی که برای دانشجویان بوجود می آورند آنها را ترغیب به شرکت در دوره های خود می نمایند.

غیر از موسسات درون شهری بسیاری از دانشگاه های معتبر نیز در این راه قدم های بزرگی برداشته اند و در این زمینه به اعتبار موقعیت دانشگاهی خود، سهم بزرگی در جذب افراد در دوره های تخصصی دارند که دانشگاه تهران، دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه خواجه نصیر مثالی از این موارد هستند.

سهم دانشگاه علم و صنعت در این زمینه به چه میزان است؟

دانشگاه علم و صنعت در برگزاری دوره های تخصصی به صورت مستمر و قدرتمند بسیار ضعیف عمل نموده است و از موقعیت و جایگاه خود به هیچ عنوان بهینه استفاده نکرده است، و به عبارت دیگر فرصت سوزی نموده و راه را برای دانشگاه های دیگر جهت جذب دانشجو هموار نموده است.

از این رو هیرمند این موقعیت را شناسایی نموده و در تلاش جهت برند سازی دوره های تخصصی در دانشگاه علم و صنعت می باشد.

 

مکاتبات صورت گرفته:

عملیات اجرایی این طرح از ابتدای خرداد آغاز شده است و نامه نگاری و مکاتبات بسیاری با مدیران دانشگاه علم و صنعت صورت گرفته است. از این رو مکاتبات با آموزش های آزاد دانشگاه علم و صنعت شدت گرفت و در نهایت تفاهم نامه ای جهت اجرای پایلوت این دوره ها در تابستان بدست آمد.

 

دوره های اجرایی در تابستان :

جهت اجرای دوره های ترم تابستان برنامه ریزی های مختلفی صورت گرفت که با توجه به حجم بالای عملیاتی بودن این دوره ها، فعلا تصمیم به اجرای محدود دوره ها در تابستان گرفته شده است تا بتوان خطاهای احتمالی را به خوبی شناسایی نمود و در ترم مهر با قدرت بیشتری به پیش رویم.

از این رو هم اکنون ۵ دوره کاملا به اجرا در آمده است و ۴ دوره دیگر نیز در هفته جاری (اواسط مرداد ماه) به مورد اجرا در خواهد آمد.

این دوره ها در کلاس های دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت برگزار می شوند و مدرسین این دوره ها از بین افراد مجرب و با سابقه انتخاب شده اند.

در ادامه دوره های تخصصی تابستان در صدد اجرای ۴ کارگاه پرکاربرد در شهریور ماه هستیم.

درصد محقق شدن اجرای کار:

با توجه به اینکه دوره هایی با چنین وسعتی سابقه طولانی در دانشگاه علم و صنعت را ندارند از این رو اصطکاک های فراوانی جهت اجرای این عملیات وجود داشته است ولی با سعی و تلاش بسیار جناب آقای دکتر پالیزدار و آقای دکتر عرب از این اصطکاک ها کاسته شد و دوره های مورد نظر آغاز گردید.

همچنین همانطور که مستحضر هستید دانشگاه در تابستان بصورت تعطیل است و اکثر دانشجویان برای تعطیلات به شهرهای خود بازگشته و در سفر هستند و تبلیغات در دانشگاه محدود بوده است.

با این تعاریف به امید خداوند حدود ۶۵ درصد از خواسته های هیرمند در انجام این کار در گام اول با موفقیت انجام شده است و امید این را داریم که در شهریور خواسته های ما تا ۸۰ درصد جهت اجرای کارگاه ها محقق شود و در مهر ماه بتوانیم بدون اصطکاک و با تمام امکانات موجود کار را به صورت کامل و حرفه ای انجام دهیم.

نتیجه گیری

دانشگاه علم و صنعت به عنوان یک دانشگاه مجتمع با فراوانی رشته های فنی و مهندسی بسیار در شرق تهران دارای موقعیتی بی همتا است که باید بتوانیم از این موقعیت استثنایی به بهترین نحو استفاده کنیم.

تا کنون حدود ۸۰ نفر ثبت نام نموده اند و انتظار داریم با شروع کارگاه های کاربردی در شهریور این عدد در تابستان به بالای ۱۲۰ نفر برسد.

اهداف گروه آموزشی هیرمند

  • جذب حداکثری دانشجویان و فارغ التحصیلان
  • آموزش های مفید و کاربردی جهت ورود به بازار کار
  • اخذ مجوز وزارت علوم جهت برگزاری دوره ها در دانشگاه
  • ایجاد اشتغال برای دانشجویان در حین تحصیل
  • برندسازی آموزش هیرمند در دانشگاه علم و صنعت