شنبه تا چهارشنبه : 16:00 - 08:00
info@hirmandinvestment.com
0428 7724 98+

درباره ما…

شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی توسعه تجارت هیرمند

شرکت بین‌المللی سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند(سهامی عام) در سال ۱۳۸۴ با هدف تأمین سرمایه‌ی بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در قالب شرکت سهامی عام تأسیس و به شماره ثبت ۲۶۵۲۳۳ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. این شرکت با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه مدیران خبره و صاحب‌نظران اقتصادی کشور مصمم است تا با گام نهادن در مسیر سیاست‌های کلان نظام و با هدف توسعه سرمایهگذاری بخش خصوصی و تعاونی، گسترش کارآفرینی صنعتی و خدماتی و به فعلیت‌رساندن ظرفیت‌های بالقوه کشور تلاش پیگیر و مستمر داشته باشد.

بخشی از سهام این شرکت در سال ۱۳۹۴ توسط دانشگاه علم و صنعت ایران خریداری شده و به عنوان اولین شرکت سهامی عام با مشارکت یک نهاد دانشگاهی معتبر فعالیت خود را گسترش داده است. در سال ۱۳۹۵ ضمن افزایش سرمایه و توسعه حوزه‌های فعالیت شرکت، بخش دیگری از سهام توسط تعدادی از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران خریداری شده است. در حال حاضر سهامداران این شرکت دانشگاه علم و صنعت ایران، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.

همچنین این شرکت در سال ۱۳۹۷ افزایش سرمایه مجدد را انجام داده تا با توجه به حضور فعال صنتعگران و دانشگاهیان، پشتوانه اقتصادی شرکت افزایش یابد و همین مسئله زمینه را برای گسترش حوزه‌های فعالیت شرکت فراهم کرده است. نظر به ارتباط تنگاتنگ این شرکت با جامعه دانشگاهی کشور و وجود ظرفیت‌های مناسب و قابلیت‌های چشمگیر در بین اساتید و پژوهشگران کشور، این شرکت در حال تبدیل شدن به یک مدل توسعه‌ای موفق برای بهره‌گیری از پتانسیل‌های دانشگاهیان در فعالیت‌های اقتصادی است.