شنبه تا چهارشنبه : 16:00 - 08:00
info@hirmandinvestment.com
0428 7724 98+

اخبار و اطلاعیه‌ها

عنوان

الگوی تضمین متقابل

/
تاریخ28 آذر 1398
/
ارسال شده توسط
/
اظهار نظر0
/

معرفی الگوی « تضمین متقابل» شرکت سرمایه گذاری هیرمند و دانشگاه علم و صنعت ایران در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور

نشست معرفی الگوی مترقی و منحصر به فرد «تضمین متقابل» شرکت سرمایه گذاری هیرمند و دانشگاه علم و صنعت ایران که در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور مورد رونمایی قرار گرفته بود، از ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه ۲۸ آذر ماه در سالن آمفی تئاتر ساختمان اداری دو نمایشگاه بین المللی برگزار گردید.

در این نشست که با حضور آقایان دکتر یحیی پالیزدار مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری هیرمند، دکتر عباس طائب رئیس هیات مدیره صندوق سرمایه گذاری پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران  و دکتر نوراله کثیری مدیر دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد . هدف از ارائه این الگو و توسعه تجاری سازی و عرضه محصولات حاصل از دستاوردهای فناورانه دانشگاه در راستای نیاز مشتریان و مبتنی بر تضمین خرید آنها می باشد.

در این الگو دانشگاه و شرکت سرمایه گذاری هیرمند تمامی هزینه تحقیق و توسعه را به شرط تضمین خرید توسط کارفرما تقبل کرده و فرایند توسعه محصول و یا فناوری را بر عهده می گیرند. بدین صورت که کارفرما دیگر هزینه تحقیق و توسعه را پرداخت نکرده و تنها مشخصات و استانداردهای مورد نظر محصول یا فناوری مورد نظر را تعیین می کند. سپس شرکت سرمایه گذاری هیرمند پس از دریافت تضامین مورد نظر با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی برای توسعه دانش فنی مورد نیاز و رسیدن به مرحله تولید نمونه درخواست شده اقدام می نماید. پس از نیل به این مرحله و اخذ تاییدیه مورد نیاز از سازمان متقاضی تفاهم نامه تولید مورد نیاز توسط شرکت هیرمند و شبکه تولیدی آن کلید می خورد.

شایان ذکر است در مدت زمان کوتاهی از ارائه این الگو که برای اولین بار توسط شرکت سرمایه گذاری هیرمند و دانشگاه علم و صنعت ایران ابداع شده، موارد متعددی از قرارداد تضمین خرید محصول و فناوری منعقد گردیده است.

در این نشست که با حضور تعدادی از مدیران صنعتی مدعو، اعضای هیات علمی دانشگاه و نیز علاقمندان برگزار شد، آقایان دکتر پالیزدار، دکتر طائب و دکتر کثیری پس از ارائه الگو و نحوه اجرای آن به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

پاسخ دهید